Dezynfekcja dłoni jako podstawa higieny

Dezynfekcja dłoni jako podstawa higieny


Ludzka dłoń to część ciała, na której najbardziej licznie gromadzą się bakterie. Dzieje się tak głównie z tego powodu, że to właśnie dłonie zdecydowanie najczęściej kontaktują się z najróżniejszymi powierzchniami. Zdarza się, że nawet częstokroć jednego dnia podajemy komuś dłoń czy też musimy dotknąć klamki od drzwi, z którą nie tylko my mieliśmy kontakt.

Kto powinien na co dzień dezynfekować ręce?

Dezynfekowanie dłoni mile widziane jest praktycznie w dowolnym miejscu, ponieważ to właśnie poprzez nasze ręce przenoszone są drobnoustroje. Istnieją jednak placówki, w jakich szczególna dbałość o właściwą higienę dłoni jest nawykiem o wyjątkowym znaczeniu ze względu na ich specyfikę. Możemy zaliczyć do nich z pewnością szpitale, gabinety lekarskie, salony urody, bary i restauracje czy hotele. Dezynfekcja dłoni jest zatem ponadprzeciętnie istotna wszędzie, gdzie codziennie będzie przemieszczać się znaczna liczbę chorych, klientów czy odwiedzających. Z tej przyczyny ryzyko przesiąknięcia do naszego ciała różnego rodzaju bakterii jest niezwykle wzmożone. Dosłownie każda z jednostek występujących w podobnych miejscach powinna zatroszczyć się o sterylność swych dłoni. Z tego względu konieczne jest, aby w tych obiektach umieszczone zostały urządzenia do dezynfekcji dłoni. Najwyższej jakości przyrząd może być natomiast zaimplementowany nawet w domu czy mieszkaniu.\ Najmocniej wystawieni na choroby są ludzie w podeszłym wieku, a także najmłodsi.

Dezynfekcja rąk - jak to działa?

Na chwilę obecną w specjalnych hurtowniach spotykamy niemal nieograniczony wybór specjalistycznych sprzętów do dezynfekcji dłoni. Potrzeba na tego typu produkty wciąż rośnie szczególnie z tego względu, że coraz więcej powstaje również obiektów medycznych czy też kosmetycznych, a także restauracji czy hoteli. Urządzenia do dezynfekcji rąk można podzielić na różne schematy działania. Do grupy bardziej innowacyjnych można zaliczyć takie, które mogą nam umożliwić skorzystanie ze środka odkażającego bez konieczności bezpośredniego kontaktu z powierzchnią urządzenia. W pozostałych należy nacisnąć przeznaczony do tego przycisk.